Facebook - Klub MÍR
Facebook - Klub MÍR
Pátek
11
Říjen
2024

POLETÍME ?

20:30 • 390 kč door 19.00

  • POLETÍME ?

Tato hitová kapela letos vydala nové album a na podzim jede tour…,
Poletíme? umí odlehčenou formou vyprávět o složitých a smutných věcech tak, že jejich koncerty dýchají barevnou náladou, svižnou rytmikou a tanečními kreacemi publika. Diváci se budou smát, výskat, tančit nebo přeběhne jim mráz po zádech, když v písni pojmenují jejich problém. Vtipné, poetické a přímočaré texty jsou totiž devízou kapely. Poletíme? se bezpečně zařadili ke špičce české hudební scény. Jejich koncerty bývají po celé republice narvané a za dobu své existence se stali koncertní jistotou, která umí roztančit všechny věkové kategorie bez rozdílu.
Kapelníkem, zpěvákem, textařem a zásadní osobností kapely je charismatický výtvarník Rudolf Brančovský. Umělcův netrénovaný hlas stojí na podiu stejně sebejistě jako starý kapitán dávné plachetnice pevně rozhodnutý obeplout svět.
Jeho posádku pak tvoří sedm mořských vlků, kteří přesně vědí, co mají dělat, aby bláznivá plavba dopadla dobře. Přes fakt, že lodě plují na vodě, se posádka nevzdává naděje, že jednou s touto plachetnicí poletí.“
Složení kapely:
Rudolf Brančovský – kytara, zpěv
Jáchym Hájek – trubka
Pavel Križovenský – saxofon, příčná flétna
Vojta Konečný – housle
Ondřej Hájek – piano
Vít Kraváček – basová kytara
Michal Jež – bicí
Josef Zámečník – banjo, kytara
Diskografie:
* Jednoduché písničky o složitém životě (2008)
* Skupina dobře vypadajících mužů (2010)
* Kroskántry (2012)
* Turbošansón (2014)
* Chce to hit! (2018)
* Best of do gramofonu (2023) – živé 2CD a 2LP
* 2024 – nová deska