Facebook - Klub MÍR
Facebook - Klub MÍR
Sobota
8
Říjen
2022

BERT & Friends

20:00 • ...........door 19.00

  • BERT & Friends

Karel Svoboda i David Lynch, alternativa i pop, táborák i jazz, nadsázka i vážnost, panna i netvor.

Po prvotním virálu sóla na rybu v Plodech moří se Bertovi a spol. podařilo utvrdit svůj status zábavného, a přesto velmi sofistikovaného úkazu české scény, který je třeba brát vážně – mix barevného osmdesátkového dream popu, psychedelie a hezkých melodií z kapely nenechal nikoho na pochybách, že má před sebou velký objev poslední doby a s trochou štěstí i malinký náhled budoucnosti popu u nás. Po několika singlech a ikonických videoklipech kapela v roce 2019 vydala EP SUPR (nominované na Objev roku v Cenách Anděl) a odjela vyprodané turné, včetně naprosto plné MeetFactory v Praze. Letos je kapela čerstvým držitelem Ceny Anděl za videoklip roku k písni Piš mi básně z posledního oceňovaného EP Panna a netvor.

Současné turné pak doprovází vizionářskou desku s názvem 2050: Live at Strahov, která je “záznamem” jejich koncertu, který proběhne právě v roce 2050 na beznadějně vyprodaném stadionu Strahov. Tento koncert, na kterém teprve budete, nemá v minulosti a zřejmě ani v budoucnosti obdoby.

V čele skupiny stojí Albert Romanutti, jehož autorský rukopis nezapře vystudovaného skladatele, ale zároveň také někoho, kdo chce dělat věci jinak a nově. Bert & Friends do českého popového rybníčku vnáší závan excentricity, která tady dlouho chyběla.