Facebook - Klub MÍR
Sobota
28
Listopad
2020

Mejra Night s Alexandrem Hemalou a Vložte kočkou – ZRUŠENO

20:00

  • Mejra Night s Alexandrem Hemalou a Vložte kočkou – ZRUŠENO

VLOŽTE KOČKU:
Vložte kočku si od roku 2008 myslí, že hrají hardrock v tom nejlepším slova smyslu. Hybridní elektro-akustické bubny alá John Bonham na techno party, 5ti strunné elektrické housle prohnané pedal boardem hodným postrockových mágů, hluboký hlas frontmana se pohybuje mezi rapem a vocoderovými chorály. Tep tomu udává zvuková loď aka solidní sbírka zvukových modulů, synthů a samplerů.
S pěticí desek a jedním soundtrackem si vysloužily ceny Vinyla, Anděl i nominaci na Českého lva, objeli největší české festivaly a řadu klubů v Čechách a na Moravě, na Slovensku, v Rumunsku, Rakousku nebo Srbsku.
Na letošní podzim chytají vydání záznamu konceptuální akce Modulární den, kdy loni v srpnu za pomoci další pětice muzikantů odehráli pohyblivý koncert, který se odehrál v prostoru celého pražského Střeleckého ostrova a na přilehlých vodách řeky Vltavy.
V tuto chvíli VK pracují na novém EP pro asijský label Daftpop sound

ALEXANDER HEMALA:
Stávající uskupení alexander hemala tvoří Aleš Brunclík a Jan Čambal. Posledních osm let se dvojice schází v prostorech bývalé továrny Slezan nedaleko Uherského Hradiště, kde se s neutuchající vášní věnují svému elektroakustickému experimentování. Po letech společného hledání a nacházení jejich tvorba vyúsťuje v kombinaci minimal techna, hlasových ploch, ruchů a šumů. V současné době se pohybují nejblíže takzvanému izolacionistickému ambientu. Nedílnou součástí života této dvojice je i „výtvarno“ v nejrůznějších podobách, což se odráží i ve společných projektech. Veřejná vystoupení bývají zpravidla doprovázena smrští vizuálně působivých obrazů na velkoformátovém plátně,které vytváří VJ(ka) Pola PUK-PUK. Společným výsledkem je často velmi příjemná a inspirativní atmosféra, díky které se můžete nechat unášet